Nowa ŠKODA OCTAVIA to wielki krok naprzód w zakresie technologii i wzornictwa

Ø  Wygląd zewnętrzny: budzący emocje design, doskonała aerodynamika i reflektory przednie Full LED.

Ø  Wnętrze: head-up display, ergonomiczne fotele przyjazne dla pleców, trójstrefowa klimatyzacja Climatronic, nowa kierownica, dwa 10-calowe ekrany, technologia shift-by-wire i wiele więcej.

Ø  Silniki: wydajne silniki benzynowe, wysokoprężne jak również z hybrydowym napędem typu plug-in.

Ø  Światowa premiera nowej ŠKODY OCTAVIA odbyła się 11 listopada 2019 r. w Pradze.

OCTAVIA to serce i silnik marki ŠKODA, jej ikona i bestseller. W 60. rocznicę rozpoczęcia jej produkcji czeski producent przedstawia najnowszą edycję tego modelu. ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji jest dłuższa i szersza niż jej poprzedniczka oraz ma większy bagażnik. Dzięki nowemu językowi wzornictwa ŠKODA OCTAVIA może poszczycić się jeszcze większą emocjonalnością; zupełnie nowa koncepcja wnętrz łączy w sobie wyjątkową funkcjonalność i unikalną ilość miejsca z wysokiej jakości materiałami, inteligentnymi funkcjami i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Nowe rozwiązania w zakresie łączności i systemów wspomagania podkreślają dodatkowo innowacyjność marki w segmencie samochodów kompaktowych.

Comfort & safety: head-up display and ergonomic seats make their debut

Dyrektor generalny ŠKODA AUTO Bernhard Maier powiedział: „ŠKODA OCTAVIA ma ogromne znaczenie dla naszej marki. Dlatego też całkowicie odnowiliśmy ten samochód. Rezultatem jest najlepsza OCTAVIA wszech czasów: jeszcze bardziej przestronna, praktyczna i bezpieczna, niż kiedykolwiek wcześniej. W jej 60. urodziny robimy duży krok w przyszłość. W ciągu ostatnich sześciu dziesięcioleci OCTAVIA przyczyniła się do pozytywnego rozwoju firmy i marki. Jestem przekonany, że nowa generacja odegra swoją rolę w utrzymaniu tego pozytywnego rozwoju”.

Live stream: World Premiere of the new ŠKODA OCTAVIA

W styczniu 2019 r. ŠKODA OCTAVIA obchodziła 60. rocznicę rozpoczęcia produkcji. Pierwsze egzemplarze tego legendarnego modelu zjechały z linii produkcyjnej w zakładzie w miejscowości Mladá Boleslav na początku 1959 roku. Jego spuściznę odziedziczyła w połowie lat 90. współczesna wersja ŠKODY OCTAVIA. Czeski producent samochodów zbudował ponad 6,5 miliona egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek w 1959 roku. W ciągu ostatnich kilku lat trzecia generacja dużych samochodów kompaktowych sprzedaje się rocznie na całym świecie w około 400 000 sztuk, co stanowi około jednej trzeciej całkowitej sprzedaży ŠKODY. Obecnie OCTAVIA jest najlepiej sprzedającym się modelem w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Finlandii, na Węgrzech, w Polsce, Serbii i na Białorusi. Wiodącą rolę w tym sukcesie odgrywa wariant COMBI: prawie dwie trzecie wszystkich nabywców ŠKODY OCTAVIA wybierają ten model nadwozia. To najlepiej sprzedający się pojazd w Europie i najpopularniejszy samochód importowany w Niemczech. W związku z tym ŠKODA AUTO wprowadzi na rynek najpierw wersję COMBI najnowszej edycji bestsellera, a dopiero kilka tygodni później pojawi się hatchback.

Budzący emocje wygląd, większe wymiary

Nowy przedni zderzak i ostre linie odmienionych reflektorów stanowią główną wizualną atrakcję samochodu. Zwiększona długość i szerokość tego auta kompaktowego podkreśla jego silny charakter. Czwarta generacja ŠKODY OCTAVIA COMBI jest o 22 mm dłuższa niż jej poprzedniczka; jej szerokość wzrosła o 15 mm – do 1 829 mm (długość hatchbacka wzrosła o 19 mm, do 4 689 mm, a szerokość o 15 mm, osiągając 1 829 mm). Rozstaw osi wynosi 2 686 mm. Przeprojektowane, płytkie relingi dachowe podkreślają wydłużoną sylwetkę pojazdu, podczas gdy felgi aluminiowe o średnicy do 19 cali nadają mu mocny wygląd.

Nowa OCTAVIA należy do najbardziej aerodynamicznych samochodów na świecie

Nowa konstrukcja wyostrza wizualne wrażenia oferowane przez ŠKODĘ OCTAVIA i umożliwia doskonałą aerodynamikę. Współczynnik oporu powietrza w hatchbacku zaczyna się od 0,24, a w wersji COMBI od 0,26. Nowa ŠKODA OCTAVIA należy tym samym do najbardziej aerodynamicznych samochodów na świecie. Ulepszona aerodynamika zmniejsza również zużycie paliwa i emisję CO2.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu, który nie jest jeszcze oferowany do sprzedaży i nie posiada homologacji. Materiał ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Dane techniczne dot. zużycia paliwa i emisji CO2 będą dostępne w 2020 r.

Artykuł powstał we współpracy ze skoda-auto.pl 

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.