Miko o Marczyk właśnie zapisał swoją pierwszą kartę w historii polskiego motorsportu. Wygrywając tegoroczny Rajd Śląska, zdobył jednocześnie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski jako najmłodszy kierowca w dziejach tego cyklu.

Po drugim miejscu w Rajdzie Rzeszowskim i pechowym starcie w czeskim Rajdzie Barum (wypadek na trasie) ekipa ŠKODA Polska Motorsport była wyjątkowo głodna kolejnego zwycięstwa. Na szczęście nie musieli długo czekać – w Rajdzie Śląska wygrali większość odcinków specjalnych i ostatecznie nie pozwolili się nikomu wyprzedzić. Zwycięstwo sprawiło, że jeszcze przed zakończeniem sezonu mogą świętować również zdobycie Rajdowego Samochodowego Mistrzostwa Polski, do którego w zeszłym sezonie zabrakło im zaledwie jednego punktu. Radość jest tym większa, że Miko Marczyk to najmłodszy kierowca w historii RSMP, który sięga po mistrzowski tytuł. Jak podsumowuje pilot Szymon Gospodarczyk: „Tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej jest marzeniem każdego zawodnika, ale niestety tylko nieliczni mogą po niego sięgnąć. To coś niesamowitego, kiedy patrzę na listę zwycięzców. Są tam między innymi takie nazwiska jak Zasada, Bublewicz, Hołowczyc, Kulig, Kuzaj, Kajetanowicz, Wisławski, Baran, Szczepaniak, a w tym roku zostaną dopisane nasze: Marczyk i Gospodarczyk. Cieszę się, że to właśnie z Miko zdobyłem tytuł. Zdecydowanie jest on największym talentem rajdowym, jaki widziałem w ciągu dziewiętnastu lat. Ma wiele cech, które razem tworzą materiał na mistrza”.

My również ogromnie się cieszymy i gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i całemu zespołowi ŠKODA Polska Motorsport. Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy!

Artykuł powstał we współpracy ze skoda-auto.pl 

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.