Dziewięcioro fanów motorsportu, którzy wygrali konkurs Akademii RS, odebrało już nagrody główne, czyli kurs bezpiecznej jazdy sportowymi autami oraz spotkanie z Mikołajem Marczykiem. Gwoździem programu był przejazd ŠKODĄ FABIA R5!

Ci, którzy spisali się najlepiej w naszym rajdowym konkursie, dostali zaproszenie na ŠKODA Autodrom Poznań i wzięli udział w wyjątkowej edycji ŠKODA Auto Szkoły. Ideą Akademii RS jest nauka jazdy usportowionymi autami i korzystania w pełni z zalet modeli RS, od lat obecnych w ofercie ŠKODY. Właściwe przeszkolenie pozwala nie tylko czuć się bezpiecznie za kierownicą takiego samochodu, ale również czerpać radość z jazdy. Zdobyta wiedza procentuje oczywiście także w zwykłym aucie.

Instruktorzy ŠKODA Auto Szkoły zaprezentowali zalety tych ekscytujących aut i uczyli m.in. jak odpowiednio wykorzystywać nowoczesne systemy elektroniczne (XDS+, ESC SPORT, DSR). Uczestnicy kursu dowiedzieli się, jak awaryjnie hamować i bezpiecznie wychodzić z poślizgu, mogli też przekonać się, jak czas reakcji i prędkość wpływają na długość hamowania, oraz przejechać slalom po zmiennej nawierzchni.

Na zwycięzców konkursu Akademii RS czekało więc mnóstwo frajdy, tym większej, że czynny udział w ich kursie brał rajdowy wicemistrz kraju, Mikołaj Marczyk. Kierowca ŠKODA Polska Motorsport nie tylko służył radą, ale przede wszystkim zaprosił uczestników szkolenia do kokpitu ŠKODY FABIA R5, którą dwa tygodnie wcześniej wygrał Rajd Polski!

Na zakończenie Akademii RS wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ale najważniejsze jest to, że uczestnicy opuścili ŠKODA Autodrom Poznań bogatsi o praktyczną wiedzę, która sprawi, że będą na drodze bezpieczni.

 

 

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.