Zespół

SZYMON  GOSPODARCZYK
PILOT

Swoją przygodę z rajdami rozpoczął w 2005 roku w Rajdzie Mazowieckim, a cztery lata później zadebiutował w cyklu WRC podczas 66. Rajdu Polski z Janem Chmielewskim. W sezonie 2015 wspólnie z Radosławem Raczkowskim zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w estońskim Rajdzie Harju. Rok później wraz z Aronem Domżałą zdobył Puchar Świata FIA w rajdach terenowych w klasie T3. W 2018 roku w swoim debiucie w Rajdzie Dakar stanął na trzecim stopniu podium w kategorii UTV w parze z kierowcą Claude’em Fournierem.

Z Mikołajem Marczykiem stanowi załogę od 2017 roku. W pierwszym wspólnym sezonie za kierownicą ŠKODY FABIA R5 zajęli drugie miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a rok później – w 2019 roku – byli już mistrzami kraju.

MIKOŁAJ MARCZYK 
KIEROWCA

Swoją karierę w rajdach samochodowych rozpoczął w 2016 roku. W błyskawicznym tempie stał się jednym z najlepiej rokujących kierowców polskiej sceny rajdowej. Już w swoim drugim rajdzie okręgowym w życiu wygrał klasyfikację generalną, a w kolejnych miesiącach dołożył do tego czołowe miejsca w wielu topowych polskich rajdach.

W latach 2013–2015 trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w kartingu halowym podczas „Polish Indoor Kart Championships”, a następnie awansował do zawodów typu Rallysprint, na których także odnosił duże sukcesy.

Sezon 2017 zakończył z tytułem Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski w klasie Open N jako najmłodszy zawodnik w historii. Debiutując za kierownicą auta klasy R5, wywalczył tytuł wicemistrza Polski 2018 i mistrza Polski w klasie 2. W sezonie 2019, w wieku 23 lat, został najmłodszym zwycięzcą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

DRUGI SEZON PROJEKTU ŠKODA POLSKA MOTORSPORT - MIKO MARCZYK I SZYMON GOSPODARCZYK MISTRZAMI POLSKI RSMP 2019!

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w 2019 wywalczyli rajdowe Mistrzostwo Polski, a powracająca do ścigania się na polskich drogach ŠKODA została mistrzem wśród producentów już drugi raz z rzędu! Kolejny, pełen emocji sezon RSMP kończy się dla teamu ŠKODA Polska Motorsport wielkim sukcesem. 

Duet Marczyk/Gospodarczyk prowadził w klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu już od samego początku sezonu, gdy wygrał Rajd Świdnicki-KRAUSE. Na najwyższym stopniu podium Miko i Szymon stawali także w Rajdzie Elektrenai i Rajdzie Śląska. Załoga ŠKODA Polska Motorsport wygrała aż 33 z 69 rozegranych odcinków specjalnych w całym sezonie. Miko Marczyk został najmłodszym w historii całego cyklu zdobywcą tytułu mistrzowskiego!

2019 W LICZBACH

6 Startów w RSMP
3 Wygrane Rajdy
5 Miejsca na Podium
178 Punktów w Klasyfikacji

2018 W LICZBACH

7 Startów w RSMP
2 Wygrane Rajdy
4 Miejsca na Podium
150 Punktów w Klasyfikacji

ZOBACZ JAK NASZA ZAŁOGA PORADZIŁA SOBIE NA TRASACH RMSP 2019

W 2018 roku FABIA R5 nie pomagała w zmaganiach jedynie zespołowi ŠKODY. ŠKODA Motorsport produkuje model FABIA R5 dla różnych zespołów klienckich. Dzięki temu R5 zdobyła mnóstwo różnych tytułów na całym świecie – w tym Mistrzostwo Polski Producentów.

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.