Udany występ Miko Marczyka w Rajdzie Rzeszowskim

22-letni kierowca ŠKODA Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk, zakończył 27. Rajd Rzeszowski na piątym miejscu. Pozwoliło mu to awansować do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej RSMP!

– „To był najtrudniejszy rajd, w jakim startowałem. Cieszę się, że wraz z Szymonem wystrzegaliśmy się błędów. Trudne warunki pokazały jednak, że jako kierowca mam duże deficyty. Mam nad czym pracować i wierzę, że będzie lepiej” – napisał na Facebooku Marczyk.

Owe „deficyty” nie były jednak widoczne na trasie. Młody kierowca ŠKODA Polska Motorsport debiutował na znanym z wysokiego poziomu trudności Rajdzie Rzeszowskim, a dodatkowo pierwszy raz ścigał się autem klasy R5 na mokrej nawierzchni – efekcie obfitych opadów z piątkowej nocy. Tym większe wrażenie zrobił jego tryumf na jednym z oesów oraz wysokie piąte miejsce na mecie i czwarte w klasyfikacji RSMP.

Rajd wygrał Rosjanin startujący w barwach Łotwy – Nikolay Gryazin. Jego łupem padło 8 z 11 odcinków specjalnych. Na dwóch oesach zwyciężył lider klasyfikacji generalnej, Jakub Brzeziński, który zajął w Rzeszowie trzecie miejsce i utrzymał się na prowadzeniu w RSMP. Na tym etapie mistrzostw Polski najlepszy był drugi w „generalce” Grzegorz Grzyb.

Kolejne wyzwanie czekające na Miko, Szymona Gospodarczyka i ich ŠKODĘ FABIA F5 to rozgrywany w dniach 7–8 września na Litwie Rajd Elektreny.

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.

Najnowsze materiały