Organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej Rajd Śląska jest najmłodszą imprezą w tegorocznym kalendarzu – w sezonie 2018 zostanie rozegrana jego druga edycja. Nie oznacza to jednak, że śląscy kibice nie są zaznajomieni z motoryzacyjnymi emocjami. Impreza wywodzi się z Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, dzięki czemu korzysta z doświadczeń zdobytych przy organizacji rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a zawodnicy mogą się ścigać zarówno na nowych trasach, jak i sprawdzonych, najlepszych oesach województwa śląskiego.

Rozgrywana na przełomie czerwca i lipca runda jest dofinansowywana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizowana przy ścisłej współpracy z władzami miast Mikołów i Żory, które aktywnie wspierają rozwój sportu motorowego na Śląsku.

Zeszłoroczny debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski był udany – mimo rozstrzygniętej wcześniej walki o mistrzowską koronę na starcie pojawiło się wielu zawodników, a Zbigniew Gabryś i Tomasz Kasperczyk do samego końca walczyli o tytuł wicemistrzowski. Przypadł on ostatecznie duetowi Kasperczyk/Syty, którzy zostali również triumfatorami rajdu.  W sezonie 2018 kibice będą oglądać zmagania nie tylko kierowców RSMP, ale także zawodników z mistrzostw Śląska oraz historycznych mistrzostw Polski (HRSMP). Bazą rajdu ponownie będzie słynny kocioł czarownic, czyli wyremontowany Stadion Śląski.

www.slask.rsmsl.pl

http://rsmp.pl/pl/2019/rajd-slaska

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.

Najnowsze materiały