Mikołaj i Szymon bez punktów w Rajdzie Dolnośląskim

Fatalnie zakończył się drugi etap Rajdu Dolnośląskiego dla załogi ŠKODY FABIA R5. Mimo świetnej dyspozycji na poprzednich odcinkach i walki o najwyższą pozycję na podium Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Pięć z siedmiu odcinków ukończonych na podium, w tym trzy wygrane i pozycja wiceliderów 52. Rajdu Dolnośląskiego – Hotel Zieleniec – taki był bilans świetnej jazdy załogi ŠKODA Polska Motorsport w drugiej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mikołaj rozpoczął drugi etap skoncentrowany i nastawiony na gromadzenie kolejnych cennych doświadczeń, niestety wypadnięcie z trasy na odcinku Rogówek przekreśliło szansę na jakąkolwiek zdobycz punktową w rajdzie.

– Ten dzień jest dla naszego zespołu niełatwy, natomiast również z takich dni składają się rajdy, które tak bardzo nas ekscytują. Zarówno wczoraj, jak i dziś wykonywaliśmy założenia, które przy mojej wiedzy o rajdach – niezależnie od tempa jazdy – mogą okazać się dobrymi wynikami i mogą skończyć się poza drogą. Jest mi bardzo przykro ze względu na dzisiejsze zdarzenie – napisał Mikołaj na swoim blogu.

Niezrażony całą sytuacją Mikołaj podkreślił, że ten wypadek tylko zmotywuje zespół do jeszcze bardziej wytężonej pracy przy kolejnym rajdzie: – Jestem dumny z pracy całego zespołu i razem jesteśmy już myślami na Rajdzie Nadwiślańskim. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie, którego nam udzielacie – w szczególności w takich chwilach bardzo to doceniam.

Walka o zwycięstwo w Rajdzie Dolnośląskim toczyła się do ostatniego odcinka specjalnego, w którym Grzegorz Grzyb wystartował z przewagą 2,6 sekundy nad Jakubem Brzezińskim. Brzeziński ostatecznie wygrał ostatni odcinek Złoty Stok z przewagą 2,9 sekundy i odniósł drugie w karierze zwycięstwo – różnicą zaledwie 0,3 sekundy. Brzeziński został także liderem RSMP po dwóch rundach.

– Cieszę się bardzo. Dziękujemy za trzymanie kciuków! Jesteście wielcy! – skomentował Mikołaj na swoim profilu na Facebooku.

Rajd wygrał bardzo doświadczony Grzegorz Grzyb, który zwyciężył w 4 z 8 odcinków specjalnych, a drugi był Jakub Brzeziński.

Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski:

1. Jakub Brzeziński – 52 punkty
2. Grzegorz Grzyb – 50
3. Tomasz Kasperczyk – 28
4. Jarosław Kołtun – 23
5. Mikołaj Marczyk– 20

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.

Najnowsze materiały