Początki Rajdu Dolnośląskiego sięgają drugiej połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale w pamięci kibiców szczególnie zapisało się szesnaście edycji rozgrywanych w latach 1985 – 2002. Rajd znany był wtedy jako Zimowy, a zawodnicy rywalizowali na pokrytych śniegiem i lodem odcinkach specjalnych. Siedmiokrotnie zwyciężał wówczas nieodżałowany Marian Bublewicz.

 

Podczas ubiegłorocznej edycji Rajdu Dolnośląskiego pojawił się trzykrotnie rozgrywany odcinek w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Zawodnicy oraz kibice komplementowali organizatorów z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej za interesujący projekt, który zostanie powtórzony również w tym roku. Bazą rajdu są Duszniki – Zdrój, gdzie w pobliżu ośrodka narciarskiego Zieleniec, zlokalizowane są biuro rajdu oraz park serwisowy.

 

W ubiegłym roku w rajdzie zwyciężyli Filip Nivette i Kamil Heller, na drugiej pozycji uplasowali się Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego.

http://rsmp.pl/pl/2019/53-rajd-dolnoslaski

www.dolnoslaski.eu

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.

Najnowsze materiały