Osoby nieobeznane z rajdami często zadają pytanie: „Po co jest pilot i co on tam właściwie mówi do tego kierowcy?”. My poszliśmy o krok dalej i postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy pilota rajdowego łączy cokolwiek z pilotem… samolotu akrobacyjnego.

Głównym bohaterem najnowszego „Odcinka Specjalnego” nie jest Miko Marczyk, a jego partner z zespołu ŠKODA Polska Motorsport – Szymon Gospodarczyk. Szymon to doświadczony i utytułowany pilot, który z Mikołajem stanowi załogę od 2017 roku. W odcinku dowiemy się co nieco o roli pilota w rajdach, o języku, którym posługuje się w komunikacji z kierowcą i o relacjach, jakie ich łączą. O wszystkie te sprawy wypyta Szymona gość specjalny odcinka – pilot Wojciech Krupa, twórca i lider Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”. Co ciekawe, rozmowa odbędzie się nie w rajdówce, jak dotychczas, a na pokładzie samolotu, którym Wojciech będzie wykonywał akrobacje. Zobaczcie, jak Szymon zniósł podniebne przeciążenia i jakie wyzwanie miał Wojciech dla naszego rajdowego teamu.

Artykuł powstał we współpracy ze skoda-auto.pl 

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.