Już pod koniec kwietnia wystartują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019. Poprzedni sezon zakończył się dla ekipy ŠKODY spektakularnymi sukcesami. Duet zespołu ŠKODA Polska Motosport wywalczył wicemistrzostwo kraju, Mistrzostwo w klasie 2 oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. W tym roku za kierownicą ponownie zasiądzie Mikołaj Marczyk, a jego pilotem będzie Szymon Gospodarczyk. Team ŠKODY zostanie wsparty dodatkowo przez sponsorów: Michelin i Rallyshop.

 ŠKODA Polska Motorsport to inicjatywa polskiego importera ŠKODY oraz Volkswagen Financial Services. Przedsięwzięcie ma na celu promocję rajdów w naszym kraju poprzez współpracę z młodymi obiecującymi talentami. Projekt powstał na fali sukcesów globalnego zespołu ŠKODA Motorsport i wpisuje się w bogatą historię zaangażowania marki w sporty motorowe.
 
Kiedy rok temu ŠKODA ogłaszała, że obejmuje wsparciem zespołu rajdowego ŠKODA Polska Motorsport pierwszego zawodnika, Rajdowego Mistrza Polski w klasie Open N, zadawano sobie pytanie, co wyniknie z takiego połączenia. Nieliczni byli w stanie przewidzieć, że Miko Marczyk nie tylko doskonale poradzi sobie w nowej roli, ale także szybko zacznie odnosić znaczące sukcesy. Załoga ŠKODA Polska Motorsport stała się ulubieńcami kibiców, ale przede wszystkim dzięki wytrwałości i swoim umiejętnościom sięgnęła po wicemistrzostwo kraju oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. Sukcesy te pozwoliły na pozyskanie dodatkowego sponsora, marki Michelin oraz na przedłużenie współpracy z dotychczasowym partnerem, Rallyshop. Ich logotypy staną się elementami brandingu na rajdowej FABII R5 Marczyka już od początku rozpoczynającego się sezonu RSMP.

– Prowadząc projekt ŠKODA Polska Motorsport chcemy pokazywać polskim kibicom, jak bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu są rajdy. Wierzymy, że poprzedni sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zmagania Miko Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka dostarczyły wielu emocji i zaostrzyły apetyty na więcej. Cieszę się, że podjęliśmy się realizacji tego wyjątkowego projektu, bo pozwala on zbudować olbrzymie emocje wokół marki ŠKODA – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA w Polsce.

Zmagania zespołu ŠKODA Polska Motorsport, ŠKODY FABIA R5 oraz Załogi będzie można obserwować od kwietnia do października podczas cyklu Rajdowych Samochodów Mistrzostw Polski. Siedem rund rozpocznie się od Rajdu Świdnickiego Krause pod koniec kwietnia, a zakończy Rajdem Dolnośląskim w październiku. Miko Marczyk wystartuje także m.in. na trasach „Barbórki” oraz Rajdu Barum – chwilowo jedynej eliminacji ERC wśród planowanych występów załogi ŠKODA Polska Motosport. Można spodziewać się większej liczby startów Miko Marczyka w cyklu ERC, jednak na tę chwilę możemy potwierdzić tylko start w Rajdzie Barum – komentuje Tomasz Porawski.

 
Podobnie jak w poprzednim sezonie, w osiąganiu sukcesów, załogę Marczyk/Gospodarczyk, wspierać będzie jeden z najbardziej konkurencyjnych samochodów rajdowych ostatnich lat, ŠKODA FABIA R5. Rajdowa konstrukcja dysponuje silnikiem o pojemności skokowej 1,6 litra, który generuje aż 300 KM i przenosi je na wszystkie cztery koła poprzez sekwencyjną skrzynię biegów.

Ta strona używa plików cookie

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych w oparciu o prawa użytkownika można znajduje się w polityce prywatności opisującej wykorzystanie plików cookie i innych technologii internetowych. Poniżej można również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i analizy zachowań użytkownika.